LiDAR Compressor

LizardTech LiDAR Compressor

LiDAR Verilerinizi MrSID Veri Yapısına Sıkıştırma Yazılımı

LizardTech ® LiDAR Compressor TM yazılımı sayesinde, çok büyük veri seti boyutunuzu gelişmiş MrSID format yapısına getirebilir, bu sayede veri içeriğinizi bozmadan dosya boyutlarınızı %25 oranına kadar küçültebilirsiniz. Ham olarak tutulan LAS ve ASCII veri formatlarından farklı olarak MrSID formatına dönüştürülerek saklanan LiDAR dosyaları, kolayca yönetilebilir ve farklı dosya türevleri kolayca üretilebilir.

 

LiDAR Verilerinizi Kayıpsız Sıkıştırın

LizardTech LiDAR Compressor yazılımı, nokta bulutu verinizin doğruluk ve hassasiyetini değiştirmeden, nokta sayısında azalma olmadan, dosyalarınızı %75 oranına kadar sıkıştırma yaparak MrSID formatına çevirir. Eğer dosya saklamak için gerekli saklama alanı ihtiyacı kritik derecede önemliyse, ikinci bir yöntem olarak LiDAR Compressor yazılımı istenen dosya boyutuna ulaşmak için gerekli işlemleri, verinin örneklenmesi metoduyla yapabilir. Bu yolla da dosyalarınızın boyutu %90 oranına kadar düşecektir.

MrSID Formatı Güvencesi

LiDAR Compressor yazılımı, LiDAR verilerinizi bir endüstri standardı haline gelmiş olan, mekânsal bilgi sistemleri profesyonellerince güvenilen ve hemen hemen tüm GIS yazılımları tarafından desteklenen güvenilir raster veri tipi MrSID formatına dönüştürür. LiDAR Compressor yazılımı ile birlikte LizardTech yeni ve gelişmiş dosya yapısı, 4. Nesil MrSID (MG4) formatını da açıkladı. LizardTech ve MrSID teknolojisi ile en yüksek kalitede, en gelişmiş sıkıştırma teknolojisini kullanabilirsiniz. MG4 halihazırda LiDAR Analyst, MARS ve ArcGIS 3D Analyst tarafından desteklenmektedir ve yakın bir zamanda çok daha fazla sayıda yazılım tarafından kullanılacaktır.

 

LiDAR Verinizi Daha Değerli Hale Getirin

Uzun uğraşlarla elde ettiğiniz veya satın aldığınız LiDAR verinizde yer alan tüm yükseklik modelini neden kullanamayasınız? Ham veri boyutunun çok büyük olmasından dolayı, tüm nokta bulutu yerine sadece DEM veya eşyükselti verisini paylaşmak zorunda kalıyorsanız, size iyi haberlerimiz var! LiDAR Compressor yazılımı tüm nokta verilerinizi MrSID veri yapısına dönüştürüyor, bu veriyi kullanarak da istediğiniz kadar türev veriyi üretebiliyor, veri sağlayıcınızdan tekrar veri talep etmek zorunda kalmıyorsunuz.

 

Kolay Kullanım Arayüzü ve Basit Eğitimlerle Kullanabilirsiniz

LiDAR Compressor yazılımı kolayca kullanılabilir, basit işlem adımlarını içeren bir uygulamadır. Karmaşık seçenekler arasında kalmadan kolayca kullanabilirsiniz. Çoğunlukla dosyanızı yazılıma yükler, ön izleme yapar ve çevrimi gerçekleştirirsiniz. LAS formatındaki veya ASCII olarak bulunan ham verilerinizi saniyeler içinde sıkıştırılmış formata çevirebilirsiniz.

 

Uygulama İyileştirmeleri

Hem kayıpsız, hem de örneklemeli sıkıştırma işlemleri için; LiDAR Compressor’un son versiyonunda daha yüksek performans, daha iyi süreç izleyici, veri saklama sırasında daha iyi bir iz kaydı ve bir çok yeni geliştirilmiş özellik bulunmaktadır.

 

Sistem Gereksinimleri

- Aşağıdaki işletim sistemlerinden herhangi biri

oMicrosoft Windows XP, 32 Bit SP3,

oMicrosoft Windows XP, 64 Bit SP2,

oMicrosoft Windows Vista, 32 Bit SP1,

oMicrosoft Windows Vista, 64 Bit SP1,

oMicrosoft Windows 7, 32-64 Bit,

-Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 (Kurulum paketiyle birlikte gelmektedir),

-1 Ghz İşlemci,

-2 GB Ram (64 Bit versiyonlar için 4 GB Ram önerilmektedir),

-DVD Sürücü,

-200 Mb boş alan ve LiDAR verilerinizi saklayabileceğiniz büyüklükte bir hard disk alanı