Express Suite-Sivil Uygulamalar

 Express Suite, yer referanslı kaynak görüntülerinizi aldığınız andan, kullanıcılarınızın ürünlerinizi kendi CBS’lerine aktardığı ana dek, ihtiyacınız olan her yerde, görüntülerinizi almak için kullanılması kolay araçlar sağlar.

Mekansal veri kullacıları ve onların hizmet ettiği endüstri alanları için, mekansal içerikli görüntünün yönetimi ve bir yerden diğerine iletilmesi ile ilgili iş akışının takibi önemlidir. Veri akışındaki gecikmeler sadece masraflı değil kullacıların, sizden alarak uygulamalarında kullanacağı veriye de daha geç erişmeleri anlamına gelir.  LizardTech Express Suite® yazılımı, line - GeoExpress®, Express Server® ve ücretsiz GeoViewer yazılımı ile size yer referanslı kaynak görüntüyü, analizleri yapılır yapılmaz kullanıcıya ulaştıracak şekilde veri akışını hızlandıracak araçlar sağlar.

 

Express Suite : Görüntüleme İhtiyaçlarınız için Bağımsız Ürünler   

Mekansal görüntülerinizi hızlı bir şekilde sıkıştırmak ve kırpmak mı istiyorsunuz? MrSID formatındaki  görüntülerinizden mozaikler üretmek ve bir ağa (web) mı koymak istiyorsunuz? Belki Esri ürünleri veya diğer ortamlarda görüntülediğiniz haritalarınızın raster perfotmansını arttırmaya veya sadece basit bir düzenleme/görüntüleme aracına ihtiyacınız vardır. Express Suite yazılımı tüm bu isteklerinizi ve daha pek çok özelliği bir arada bir paket halinde size sunar. 

GeoExpress : En iyi Endüstriyel Görüntü İşleme ve Sıkıştırma Yazılımı.

LizardTech® GeoExpress®, renk dengeleme, mozaikleme, kırpma ve daha pek çok güçlü araçlarla, sağladığı MrSID®, ISO standardı JPEG 2000 ve NITF sıkıştırma formatlarıyla, mekansal içeriğe sahip görüntülerinize ilişkin işlemleri gerçekleştirmenizde öncelikle tercih edebilebileceğiniz yazılımdır. GeoExpress,  MrSID formatının son versiyonu olan, alfa bandını gerçek şeffaflık kontorlü için kullanabilen ve mekansal veri kullanıcılarının bant kullanımında daha esnek olabilmelerini sağlamak için çoklu-hiperspektral görüntüleri kullanmasına olanak tanıyan, Generation 4 (MG4™)’ü desteklemektedir. LizardTech's Express Suite® yazılımındaki birlikte çalışabilirlik özelliği sayesinde mevcut görüntülerinizi yayınlayabilir ve hatta GeoExpress arayüzündeki Express Server katalogları aracılığıyla şifreleyebilirsiniz (ek bir komut satırı bilgisi öğrenme gereği olmaksızın). Tüm bu özellikler , GeoExpress yazılımını depolama ve dağıtım için en uygun seçiminiz haline getirmektedir.

Express Server : Hızlı, Güvenilir, Standart-Destekli Görüntü Dağıtımı

LizardTech® Express Server® , yüksek çözünürlüklü raster görüntülerini WMS and JPIP gibi standart protokoller aracılığıyla, en hızlı, kararlı ve kolay bir şekilde dağıtmaya yarayan bir yazılımdır. Express Server ile kullanıcılar, bant genişliği sorunları olsa dahi görüntülere herhangi bir cihaz üzerinden hızlı bir şekilde erişebilirler. MrSID, JPEG 2000, Geospatial PDF ve NITF formatları, en yüksek görsel kaliteyi erişim hızından bağımsız bir şekilde destekler. Express Server yazılımı, kolay grafik kullanıcı arayüzü sayesinde komut satırını kullanmadan veya XML dosyalarını düzenlemeden, ayrıca uygulamalarınızı uyarlamak durumunda kalmadan, yapılandırılandırılır. Express Server, MG4 destekler, böylece multispektral ve hiperspektral veriyi Express Server kullanarak dağıtabilirsiniz. Express Server yazılımı, uygulamalarınız üzerinde ek bir düzenleme yapmaya gerek duymaksızın, mekansal veri depolarıyla birlikte dünyanın en iyi raster veri dağıtım teknolojisini sunar. Express Server teknolojisi, işletim merkezinizin bulunduğu masaüstü/geniş bant aygıtı üzerinden  veya kablosuz ortam /düşük bant genişliği üzerinden, sıkıştırılmış görüntüleri, uzaktaki kullanıcılara olabilecek en hızlı şekilde dağıtma olanağı verir.

GeoViewer : Mekansal İçerikli Görüntü için Bağımsız Uygulamalar

GeoViewer, LizardTech'in, mekansal içerikli görüntü ve vektörü görüntülemek için kullandığı ücretsiz ve bağımsız çalışan uygulamasıdır. GeoViewer, yerel depolama alanları, Express Server katalogları, WMS ve JPIP sunucuları gibi farklı kaynaklardan gelen görsel katmanları, birleştirme, görüntüleme ve dışarıya aktarmaya olanak sağlar. LizardTech GeoViewer geniş yelpazede input-export formatlarını sağlar (GeoTIFF, PNG ve JPEG).  LizardTech GeoViewer, MrSID, JPEG 2000 ve  NITF formatlı görüntülerin en etkin biçimde görüntülenebildiği araçtır.

Kendi İş Akışınızı Oluşturun

LizardTech's Express Suite mekansal veri ürünleri, büyük boyutlu mekansal içerikli görüntünün dağıtımını sağlamak, işlemlerini gerçekleştirmek ve idare etmek üzere  geliştirilmiş güçlü bir yazılımdır. Express Suite ürünleri, geniş mekansal ekosistemlerde ki uygulamalarda, birbirleriyle ve diğer protollerle sorunsuz bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmıştır. GeoExpress (endüstriyel formatlar ve sıkıştırma yöntemi), Express Server (hız ve kararlılık) ve GeoViewer’ın (görsel hale getirme) yeteneklerinin bütünleştirilmesiyle ihtiyacı olan tüm kullanıcılar çok kolay bir şekilde, yüksek çözününürlü görüntüleri, yüksek kalitede görüntüleyebilir, işlemler gerçekleştirebilir, sıkıştırabilir ve dağıtabilir.

İşlemler ve Sıkıştırma

Express Suite, kaynak  görüntülerinizi GeoExpress içine aktardığınız sürece size zaman kazandırır. Görüntülerden istediğiniz bant-mozaik seçimi yapabilir ve kırpabilirsiniz, renk tonu farklılıklarını giderebilir ve istediğiniz projeksiyon sistemine (birkaç tık ile) çevirebilirsiniz ve doğrudan MrSID veya JPEG 2000 formatında sıkıştırarak kendi dosya sisteminize veya Express Server’a aktarabilirsiniz. Mevcut MrSID and JPEG 2000 formatları dahil tüm görüntülerinizi yeniden şifreleme gereği duymadan Express Server üzerinden yayınlayabilirsiniz. GeoExpress’in güçlü işem yeteneği  ve Express Server ile birlikte çalışabilir olması, müşterileriniz ve tüm kullanıcılar için hızlı bir şekilde yüksek kalitede görüntüler oluşturma ve yayınlama olanağı verir.

Dağıtım ve Network Üzerinden Görüntüleme

Express Server  kullanarak anlık görüntülerinizi Express Server Kataloglarından, veritabanından veya dosya sisteminden çekip alabilirsiniz. Express Server ile Esri programlarını ve yaklaşık tüm CBS uygulamalarınızı kullanırken, eşzamanlı WMS ve web uygulamalarını da görüntüleyebilir hatta JPIP protokolleri üzerinde de çalıştırabilirsiniz.

Depolama kaynağından veya görüntüleme uygulamalarından bağımsız olarak, daha fazla kullanıcı aynı anda görüntülere ulaşabilir ve Express Server’dan faydalanabilir. Express Server’ın üstünlüğü  daha zor işlerde ortaya çıkar. Görüntü sunucular, yoğun miktarda görüntüyü, daha fazla kullanıcıya Express Server ile daha performanslı ve etkili biçimde sunabilirler. 

LizardTech yazılımının format kısıtı olmaksızın pek çok kaynak ve ortamdan gelen görüntülerle birlikte çalışabilir olması en önemli üstünlüklerinden biridir. Böylece ihtiyacınız olan her yerde hızlı bir şekilde görüntülerinize erişebilirsiniz.

Bağımsız Görüntüleme ve Dönüştürme 

Bağımsız  görüntüleme aracı GeoViewer, müşterilerinize ücretsiz pek çok uygulamaya erişme olanağı sağlar. GeoViewer, raster ve vektör katmanları, görüntünüzün bir parçasıymışçasına birlikte görüntüleme olanağı verir. Görüntünüzün tamamını veya bir parçasını başka bir formatta saklayabilme şansınız vardır.

Geoviewer ile hem hizmet merkezine (upstream) hem de kullanıcıya doğru (downstream) yoğun raster veri setleri kullanılabilir.